Uroczysta modlitwa za dzieci

Uroczysta modlitwa za dzieci

Coraz więcej w ostatnim czasie mówi się o specjalnej modlitwie za dzieci. Jednak wciąż niewiele osób wie, czym jest ona dokładnie. Otóż fascynująca inicjatywa Różańca Rodziców za dzieci to najlepsze ubezpieczenie jakie rodzice mogą podarować swoim potomkom. Polega ona na codziennej modlitwie dziesiątką różańca wraz z grupą dwudziestu rodziców tworzących różę.

Jak dołączyć do grup, które regularnie modlą się za dzieci?

W dzisiejszych czasach dołączenie do jakichkolwiek spotkań, wyjazdów, udziałów w pielgrzymce, czy też właśnie grup skupiających się na modlitwie jest bardzo proste. Zgłoszenia do grupy można dokonać nawet przez internet.

Każdy rodzic odmawia w ciągu miesiąca przydzieloną tajemnicę różańca. W następnym miesiącu kolejną. Modlitwie towarzyszą specjalne rozważania proponowane przez Różaniec Rodziców.

Dlaczego warto praktykować modlitwę za dzieci?

Modlitwa za dzieci jest najlepszym darem, jakie możemy podarować swoim pociechom. Powierzamy w ten sposób ich los i rozwój najlepszemu Ojcu Niebieskiemu przez ręce Maryi. Prosimy o różne dobre owoce w ich życiu. Stajemy się też dzięki niej dobrymi rodzicami. Nie liczymy tylko na własne siły, ale szukamy w naszym rodzicielstwie opieki i pomocy Bożej. Prawdziwe życie daleko odbiega od pierwotnych wyobrażeń. Często spotykamy w nim liczne trudności. Przez codzienną modlitwę szukamy wsparcia i najlepszych rozwiązań rodzących się problemów w zasobach siły i miłości, jakie daje wiara.

Zalety praktykowania modlitwy za dzieci

Modlitwa za dzieci jest też odbiciem Bożej obecności w życiu rodzinnym. Zapraszamy poprzez nią Stwórcę do naszych codziennych spraw i doświadczeń. Realizujemy jednocześnie dobry wzorzec rodziców, którzy sami się modląc, uczą dzieci modlitwy. Takie postępowanie jest doskonałym sposobem na zapewnienie szczęścia rodzinnego opartego na Bożej miłości. Otwiera perspektywę wieczności w życiu rodzinnym. Pomaga żyć w Bożej obecności i doświadczać Jego bliskości.