Czy gry hazardowe i uprawianie hazardu jest grzechem?

Czy gry hazardowe i uprawianie hazardu jest grzechem?

W Polsce coraz częściej można spotkać się z propagowaniem gier hazardowym przez celebrytów, znane postaci z show biznesu, czy też po prostu w ramach najróżniejszych kampanii reklamowych. To wszystko powoduje, że coraz więcej osób regularnie zaczyna uprawiać hazard nastawiony na zarobek. W jaki sposób do tematu hazardu odnosi się Biblia?

Hazard a Biblia

W Piśmie Świętym nie jest nigdzie jednoznacznie stwierdzone, że hazard jest potępiany. Jednak z Biblii można jasno dowiedzieć się, że ludzie nie powinni szukać sposobów, które przyniosłyby im szybkie wzbogacenie się (Księga Przysłów 13:11; 23:5; Księga Koheleta 5:10).  Z kolei gry hazardowe poniekąd są dla wielu osób kuszącą propozycją do tego, aby szybko zarobić dodatkowe środki finansowe.

Uzależnienie od hazardu

Niestety, ale gry hazardowe bardzo szybko i mocno uzależniają. Wiele osób musiało udać się nawet na specjalne terapie, podobne do tych, na które uczęszczają narkomani oraz alkoholicy. Wracając jeszcze do Biblii, to na próżno szukać tam słów, które popierałyby gry hazardowe. Stąd też można się domyśleć, że ludzie wierzący w Boga powinni raczej omijać tę formę rozrywki, zarabiania pieniędzy, czy też hobby. Co więcej hazard sam w sobie może wyrządzić więcej szkód niż dobra.

Wiele osób regularnie obstawiających zakłady bukmacherskie po prostu popadło w długi, straciło rodziny, czy też zniszczyło swoje życie oraz życie bliskich. Dlatego też osoby regularnie grające u bukmacherów lub uprawiające jakikolwiek inny hazard powinny raczej zaprzestać tego czynu.