Watykan jako jedno z najważniejszych miejsc dla chrześcijan

Watykan jako jedno z najważniejszych miejsc dla chrześcijan

Watykan jest położony w obrębie Rzymu, na jednym ze wzgórz na zachodnim brzegu Tybru. Oczywiście Watykan to nie tylko centrum katolicyzmu i unikalne państwo kościelne. To również rezydencja kolejnych papieży oraz miejsce niezwykłe dla turystów przybywających tu nie zawsze w celach wyłącznie religijnych. Watykan to liczne tajemnice oraz bogata historia.

Kilka słów o Watykanie

Niemal wszyscy doskonale kojarzą i wiedzą, że Watykan to małe państwo. Jeśli chodzi o dokładne liczby, to jego powierzchnia zajmuje zaledwie 44 ha. Co ciekawe jest ono otoczone średniowiecznym murem. Od zawsze najważniejszym punktem państwa jest plac św. Piotra i Pawła.

Co można znaleźć w Watykanie?

Watykan to przede wszystkim ciekawy zespół pałacowo – kościelny, w którego skład wchodzi bazylika św. Piotra, watykańskie ogrody, muzeum oraz gmachy biblioteki. Stoją tu również budynki związane z administracją. Warto dodać, że Bazylika św. Piotra jest uważana za jeden z cudów chrześcijańskiej architektury. To właśnie w tej świątyni znajduje się słynna Kaplica Sykstyńska, którą zdobią przepiękne freski Michała Anioła. W tej kaplicy kardynałowie dokonują bardzo ważnego wyboru – wyboru papieża. Oprócz Bazyliki szczególnie cennym obiektem w Watykanie jest Muzeum Watykańskie. Jego zbiory należą do najcenniejszych na całym świecie.

Wizyta w Watykanie

Dla chrześcijan wizyta w Watykanie często jest jednym z marzeń. Jednak jest to marzenie jak najbardziej do zrealizowania. Każdego roku z całego świata, a w tym również i z Polski do Watykanu udaje się mnóstwo wierzących osób. Stąd też jeśli któryś z czytelników również marzy o takiej wizycie, to na pewno warto ten pomysł zrealizować. Jest to szczególnie proste w dzisiejszych czasach, gdy regularnie odbywają się zorganizowane wycieczki i wyjazdy do tego miejsca.