Zamów baner na Boże Ciało i świętuj piękniej!

Zamów baner na Boże Ciało i świętuj piękniej!

W Kościele Katolickim, każda Eucharystia wysławia ciało i krew Chrystusa, ale szczególną uroczystość stanowi Boże Ciało. Dla ateistów, to kolejny dzień wolny od pracy, a dla wierzących, niezwykle ważne święto w kalendarzu kościelnym. Do tego dnia możemy się przygotowywać zarówno duchowo jak i czysto praktycznie, zakupując różnego rodzaju banery religijne. Dlaczego warto zamówić banery na Boże Ciało i gdzie można je umieścić?

Uroczystość Najświętszego Ciała Chrystusa w Kościele

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, obchodzimy w czwartek, następujący po niedzieli Trójcy Przenajświętszej. To święto, które powstało w XIII wieku i ma bardzo bogatą historię.

Boże Ciało to okazja do rozważań na temat tajemnic Eucharystii, manifestacji wiary katolickiej, a także sakrament miłosierdzia , uczta paschalna, znak jedności. Przynajmniej tak można wyczytać w Konstytucji o liturgii świętej. Spożywając ciało Chrystusa, nasza dusza napełnia się łaską i dostaje obietnicę przyszłej chwały.

Baner w środku i na zewnątrz

Banery religijne w tym banery na boże ciało to nic innego jak rodzaj wydrukowanego plakatu, o różnej wielkości, dopasowanej do potrzeb.

Taki baner możemy kupić w parafii i umieścić wewnątrz kościoła, a także zakupić prywatnie, by ozdobić swoje okna, gdy na zewnątrz przechodzi procesja Bożego Ciała i wierni modlą się do rozstawionych pod blokami czy domami ołtarzy.

Zakupując baner, możesz kupić wiele różnych wzorów. Dostępne są takie z Jezusem Chrystusem, Jezusem i Apostołami, Ciałem Chrystusa, Gołębiem. Do tego, mogą się na nim znaleźć różne inspirujące sentencje z Pisma Świętego.

Zalety posiadania banerów religijnych

W sklepie Artykuły Religijne, posiadamy różnego rodzaju banery religijne, w tym te, na Boże Ciało.

Co zyskujesz, kupując banery religijne? Banery wykonane są z wysokiej jakości grubego materiału banerowego. Cechują się wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także ścieranie. Są także odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, dlatego można je umieszczać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Kupno baneru na Boże Ciało daje możliwość jeszcze większego przeżywania uroczystości Najświętszego Ciała, pozwala wiernym na żywe uczestnictwo w tym święcie poprzez osobiste zaangażowanie (gdy dekoruje np. banerem swoje okno). Banery są estetyczne, dlatego też mogą stanowić sporą

inspirację dla osób mniej wierzących.

Poza tym, inwestycja w banery wskazuje, że jako Parafia, dbasz o właściwą oprawę tego ważnego wydarzenia.

Zdecydowanie warto rozważyć zakup odpowiedniego baneru.