Transport zwłok za granicę – jakie kroki podjąć?

Transport zwłok za granicę – jakie kroki podjąć?

Problem ze sprowadzeniem zwłok zmarłej osoby zza granicy dotyczy wielu osób, których spotkała przykra sytuacja utraty bliskiej osoby na obczyźnie. Na szczęście istnieją sposoby, by umożliwić godny i sprawny transport zwłok do Polski i z Polski do innych krajów. Jak przebiega międzynarodowy transport zwłok i jakie uprawienia i pozwolenia trzeba posiadać, by możliwe było sprowadzenie zwłok do Polski?

Transport zwłok do Polski

Przewóz zwłok zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza nim jest nadzorowany przez państwowy powiatowy bądź graniczny inspektor sanitarny, właściwy dla danego kraju. W świetle przepisów, transport taki może odbywać się samolotem, koleją bądź statkiem w granicach Polski, natomiast sprawa komplikuje się w przypadku transportu zwłok lub szczątków ludzkich poza polskim terytorium. W takim przypadku konieczne jest posiadanie odpowiedniego pozwolenia, a właściwie zaświadczenia od konsula danego państwa o braku przeszkód do przewiezienia i pochowania zwłok na terenie poza terytorium danego państwa. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się wszystkimi formalnościami i odciążają pogrążoną w żałobie rodzinę. Transport zwłok z Belgii do Polski również wymaga szeregu zaświadczeń, które załatwia firma transportowa. Koszt sprowadzenia zwłok jest zależny od okoliczności śmierci i docelowego transportu. Firma przewozowa pracuje całą dobę, oferując kompleksowa usługę i pełną informację telefoniczną. Spełnia także wszystkie wymagania dezynfekcyjne po każdorazowym przewiezieniu zwłok.

Przewóz zwłok z Holandii – jakie kroki podjąć i jakie uprawnienia trzeba posiadać do przewozu zwłok?

Do przewozu zwłok lub szczątków ludzkich najlepiej wybrać wyspecjalizowaną firmę, która istnieje na rynku już od wielu lat i która zapewni godną ostatnią podróż zmarłej osoby. Międzynarodowy transport zwłok bądź przewóz szczątków powstałych w procesie kremacji, w tym także transport zwłok z Holandii obejmuje nie tylko sam przewóz, ale także załatwienie wszystkich niezbędnych formalności – pozwolenia prezydenta miasta czy starosty na sprowadzenie zwłok i pochowanie ich w Polsce, aktu zgonu, dokument urzędowy stwierdzający wykluczenie choroby zakaźnej czy zezwolenie na pochowania ciała. Załatwienie tych formalności jest bardzo obciążające dla rodziny i bliskich zmarłej osoby, dlatego najłatwiej jest powierzyć to zadanie firmie przewozowej, świadczącej usługi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i poza nią.

Memento Mori – międzynarodowy transport zwłok

Firma Memento Mori na rynku działa już od ponad 70 lat. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że można jej zaufać. Cała kadra posiada wszystkie niezbędne pozwolenia i uprawnienia, a w pełni kompleksowe działanie pozwala na odciążenie bliskich i uniknięcie nadmiaru formalności. Transport zwłok do Belgii czy z Belgii, a także transport zwłok do Holandii i z Holandii przebiega szybko, i bezproblemowo, a co najważniejsze, godnie, pozwalając rodzinie na spokojne pożegnanie się ze zmarłym. Międzynarodowy transport zmarłych z wyspecjalizowaną firmą przebiega sprawnie i bez dodatkowego stresu, a usługę transportu zwłok możesz zamówić w dowolnym momencie, 7 dni w tygodniu, 24h/dobę.