Chrzest i świeca chrzcielna

Chrzest i świeca chrzcielna

Chrzest jest naszym przyjęciem do Bożej rodziny, niesamowitym darem i kluczowym momentem życia. Jest to moment, kiedy zostajemy uwolnieni od grzechu i napełnieni Bożą łaską.

Chrzest prowadzi do wszystkich innych sakramentów, w których nadal karmimy się Kościołem Bożym. Na każdym chrzcie zapala się święconą świecę poświęconą z gromnicy – wielkiego symbolu Chrystusa w każdym kościele katolickim. Następnie światło świecy chrzcielnej przynoszone jest do domu, gdzie często jest zbyt szybko zapominane.

Wiele kultur pielęgnuje świecę chrzcielną jako znak wielkiego narodzenia się w rodzinie Bożej. Z kolei świeca chrzcielna towarzyszy osobie przy pozostałych sakramentach.

Świece chrzcielne można zakupić w wielu miejscach. Najlepsze firmy oferują świece spersonalizowane i liturgicznej jakości, wykonane z 51% wosku pszczelego.

Wiele świec pozwala również na wybór spośród różnych tematów chrystologicznych. Do każdej świecy dołączona jest zwykle tuba ochronna z uchwytem wotywnym i sugestiami, jak wpisać coroczne uroczystości chrzcielne w rodzinną tradycję.

Świeca chrzcielna to piękny i wieczny prezent, doskonały podarek od dziadków lub rodziców chrzestnych.