Dlaczego warto zostać ministrantem

Dlaczego warto zostać ministrantem

Pewnie wiele razy widziałeś ministrantów na Mszy Świętej, przy ołtarzu, pomagających księdzu itd. Wiek ministranta to zwykle osoby powyżej siódmego roku życia, noszące szaty, które wyglądają bardzo podobnie do szaty, jaką noszą księża. Istnieje wiele powodów, dla których warto zostać ministrantem. Oto niektóre z nich:

Dowiadujesz się wszystkiego o Mszy Świętej

Na pierwszy rzut oka kołysanie kadzielnicą jest trochę zabawne. Ale czy wiesz, dlaczego to robimy? Stając się ministrantem, zaczynasz uczyć się tych rzeczy. A to sprawia, że ​​wszystkie symbole Mszy stają się o wiele bardziej zrozumiałe i interesujące.

W pełni angażujesz się w Mszę i masz z niej większe korzyści

Kiedy zaczynasz rozumieć, dlaczego coś robimy, zaczynasz czerpać z tego o wiele więcej korzyści. Co więcej, służąc przy ołtarzu, zwracasz większą uwagę na całą Mszę. Przez skupianie się i rozumienie tego, co się dzieje, Msza może doprowadzić Cię do znacznie głębszej relacji z Bogiem. Dzięki temu Msza ma na Ciebie o wiele większy wpływ!

Poznajesz nowych przyjaciół

Stając się ministrantem, będziesz spotykać się z wieloma podobnymi Tobie osobami. I będziesz mieć ku temu okazję podczas każdego służenia na Mszy. Możesz poznać fantastycznych ludzi, których prawdopodobnie nie spotkasz nigdzie indziej. W miarę rozwoju przyjaźni będziesz miał wielu przyjaciół, którzy będą podzielać Twoją wiarę. A to może prowadzić do wspaniałych rozmów i wspaniałych wspomnień.

Uczysz się umiejętności życiowych

Komunikacja, praca zespołowa, punktualność, pewność siebie, dostrzeganie tego, co należy zrobić i robienie tego itd. Lista jest długa. Służenie przy ołtarzu to świetne miejsce na rozpoczęcie budowania tych umiejętności.

Bardziej angażujesz się w społeczność

Podejmując odpowiedzialność podczas Mszy, zaczynasz rozpoznawać coraz więcej osób w kościele. To powoli zmienia Twoje doświadczenie wspólnoty kościelnej. Nie będzie to już dla Ciebie grupa przypadkowych osób, obok których tylko stoisz na Mszy. Stanie się dla Ciebie dużą i zróżnicowaną rodziną, z którą możesz się spotkać i porozmawiać za każdym razem, gdy stoisz przy ołtarzu.

Lepiej zrozumiesz swoje powołanie

To jest chyba największa z zalet. Każde powołanie (małżeństwo, życie konsekrowane, życie zakonne, kapłaństwo itp.) jest przerażające i prowadzi nas do lepszego zrozumienia oraz większej i głębszej relacji z Bogiem. Bycie ministrantem to wspaniały sposób, aby zacząć pełniej dostrzegać to piękno zarówno w kapłaństwie, jak i życiu zakonnym.

Uzyskasz większe uznanie dla kapłaństwa

Nawet jeśli nie rozeznajesz kapłaństwa, przez służbę na Mszy dowiesz się o wiele więcej o księdzu, z którym pracujesz. To wspaniałe, ponieważ pozwoli Ci w pełni docenić jego ludzką stronę, a także łaskę sakramentalną.