Życzenia na chrzest – jak dobrać odpowiednie?

Życzenia na chrzest – jak dobrać odpowiednie?

Otrzymując zaproszenie na chrzest stajemy przed trudnym wyborem – jaki prezent na chrzest wybrać? Obecnie mamy dużą możliwość wyboru – prezenty na chrzest nie ograniczają się już tylko do dewocjonaliów, takich jak medaliki, biblie, czy różańce. Wiele osób stawia na nowoczesne, praktyczne prezenty, które oprócz pamiątki na chrzest mają pomóc rodzicom w codziennej opiece nad maluszkiem. Mamy tutaj bardzo duże możliwości – misie, książeczki, kocyki, czy ubranka. Niezależnie od tego, na jaki prezent się zdecydujemy, warto dobrać do niego wyjątkowe życzenia, które wzruszą rodziców, a w późniejszym czasie dorastające dziecko będzie do nich wracać z sentymentem. 

Jaką formę życzeń wybrać?

Dołączenie życzeń do prezentu może przybierać różną formę, w zależności od preferencji osoby przygotowującej prezent. Najprostszym i najczęściej stosowanym sposobem jest wręczenie papierowej kartki, na której umieszczone są życzenia i podpis gości. Obecnie na rynku możemy znaleźć ogromną ilość różnych kartek, dzięki czemu możemy dobrać piękne, ozdobne kartki nawiązujące do tematyki chrztu z umieszczonymi życzeniami lub miejscem na własnoręczne wpisanie tekstu. Ciekawym pomysłem są personalizowane kartki na chrzest. Można dopasować je do swoich preferencji, wybierając wzór, tekst, czy kształt. Dodatkowo, istnieje możliwość umieszczenia na kartce imienia i zdjęcia dziecka, co sprawi, że oprócz przekazania życzeń, kartka będzie wyjątkową i niepowtarzalną pamiątką na długie lata. Szeroki wybór personalizowanych kartek na chrzest znajdą państwo na stronie alechrzest.pl w zakładce kartki personalizowane.

Alternatywą dla papierowych kartek są metalowe, personalizowane tabliczki, na których jest umieszczany indywidualny nadruk. Po wykonaniu projektu w postaci życzeń, zdjęcia, czy cytatu z biblii, jest on przenoszony na tabliczkę i dołączony do prezentu. Na stronie alechrzest.pl znajdą państwo szeroki wybór prezentów w postaci medalików, biżuterii, czy figurek, które są pakowane w ozdobne, solidne pudełeczko z dopasowaną tabliczką. Dzięki takiemu zestawowi, prezent stanowi jednolitą, estetyczną całość. Metalowe tabliczki są dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na trwałości prezentu – zachowają się one w oryginalnej formie zdecydowanie dłużej, niż tradycyjne, papierowe kartki.

Jak ułożyć odpowiednie życzenia?

Po wyborze formy przekazania życzeń, warto zastanowić się nad samymi życzeniami. Często ciężko nam przełożyć uczucia na papier, więc zdajemy sobie sprawę, że wymyślenie odpowiednich życzeń dla maluszka może przysparzać wielu problemów. Warto, aby słowa płynęły od serca, co z pewnością wzruszy rodziców i dorastające dziecko. Dodatkowo, na stronie alechrzest.pl przygotowaliśmy specjalną zakładkę z różnymi propozycjami życzeń na chrzest – warto je wykorzystać, lub zainspirować się, tak, aby stworzyć piękne, dobrane do maluszka życzenia. Warto poświęcić na ten proces odpowiednio dużo czasu – pamiątki na chrzest najczęściej zostają z nami na całe życie.