Książki religijne, które warto przeczytać

Książki religijne, które warto przeczytać

Książka o tematyce religijnej to bardzo szeroka kategoria obejmująca modlitewniki, podręczniki do religii, piękne wydania Pisma Świętego, a także publikacje opowiadające o życiu świętych, miejscu chrześcijanin w dzisiejszym świecie i wiele innych. Wartościowe książki religijne można kupić także online na przykład w księgarni Esprit, w której znajdziesz najlepsze książki katolickie dostępne w tradycyjnej formie papierowej, a także w postaci ebooków. W tym artykule omówimy pokrótce różne książki religijne, które warto przeczytać.

Najlepsze książki religijne 

Tak naprawdę trudno jest wskazać jednoznacznie które książki chrześcijańskie można uznać za najlepsze, dla każdego z nas określenie dobra książka religijna będzie oznaczało coś nieco innego. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy subiektywny przewodnik omawiający dobre książki religijne, po które warto sięgnąć. 

Prezentowane publikacje przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz młodzieży i nadają się doskonale jako prezent na różne okazje takie, jak na przykład pierwsza komunia, bierzmowanie czy inne ważne wydarzenie w życiu katolika.

Książki o tematyce religijnej 

Wśród bestsellerów dostępnych w księgarni Esprit znalazły się zarówno dzieła ojców kościoła, jak i różnego rodzaju modlitewniki oraz biografie osób świętych i błogosławionych. Ich autorzy przystępnym językiem opowiadają o życiu chrześcijan, o kryzysie wiary i innych problemach, dotykających często osób wierzących. Lektura książek religijnych pozwala spojrzeć czasami na siebie z innej perspektywy, a czytane opowieści mogą dostarczyć wyjątkowych przeżyć.

W kategorii bestsellery znalazły się książki popularnych autorów takie jak na przykład “Dbaj o dziś!” Jej autorem jest ksiądz Piotr Pawlukiewicz, ceniony za umiejętne przybliżanie czytelnikom problemów wiary i wyjaśnianie, na czym polega życie chrześcijanina.

Dużą popularnością cieszą się także różnego rodzaju biografie, takie jak na przykład biografia błogosławionego Carlo Acutisa zatytułowana ”Tajemnica mojego syna”, czy życiorys matki księdza Popiełuszki pod tytułem “Matka Świętego”.

Na uwagę zasługuje także twórczość papieży, w ofercie księgarni Esprit ze szczególnym zainteresowaniem ze strony czytelników spotkał się “Testament Duchowy” Benedykta XVI zatytułowany: “Co to jest chrześcijaństwo?”

Co jeszcze możesz znaleźć na półkach w księgarni online?

Wśród książek religijnych dostępnych na półkach księgarni Esprit nie mogło zabraknąć różnego rodzaju modlitewników, w których znajdują się modlitwy i medytacje. Do najpopularniejszych należy “Godzina Święta” abpa Fultona Sheena.

Dobra książka religijna to także prawdziwe historie osób, które podporządkowały swoje życie wierze. Doskonałym przykładem takiej właśnie publikacji będzie książka “Ulmowie” poświęcona rodzinie zamordowanej w czasie wojny za pomoc Żydom.

Obok żywotów świętych i modlitewników w księgarni Esprit znalazły się także książki kucharskie. Niektórych być może to dziwi, ale “Gotowanie ze świętą Hildegardą z Bingen”, czy “W kuchni ze świętymi”, to publikacje łączące w sobie różne dziedziny życia.

Znajdź dobrą książkę dla dzieci

W obecnych czasach dzieci coraz rzadziej sięgają z własnej woli po książki, dlatego warto szczególną uwagę przywiązać do tego, co można im podsunąć. W księgarni Esprit z pewnością znajdą się wartościowe publikacje przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Oprócz klasycznych propozycji takich jak Pismo Święte w wersji dla najmłodszych wymienić można też wiele innych interesujących pozycji.

Najmłodsi klienci cenią serię “Jezus mówi do dzieci”, w której w prostych słowach przedstawione zostały najważniejsze prawdy wiary. Dzieciom spodobają się także przygody małych “Pastuszków z Fatimy” oraz “Bajki Kameruńskie”. Nastolatki zainteresują się losami bohaterów “Trylogii Sercowskiej” autorstwa Weroniki Pawlak.

Wybierz wartościową książkę religijną nie tylko dla siebie

Książki katolickie to doskonałe źródło wiedzy i inspiracji dla osób poszukujących chrześcijańskich wzorców. W ofercie księgarni Esprit znajdziesz wartościowe publikacje nie tylko dla dorosłych. Dzięki nim na nowo odkryjesz wiarę, dowiesz się, że religia może być prawdziwym źródłem radości, poznasz życiorysy świętych i nawiążesz bliższy kontakt z Kościołem. 

Książki zgodne z dogmatami Kościoła katolickiego to nie tylko wartościowa literatura – to także doskonały pomysł na prezent, zarówno dla osób głęboko wierzących, jak i dla tych poszukujących swojego miejsca w Kościele. Zapoznaj się z całą ofertą księgarni Esprit dostępną online w wersji papierowej oraz w postaci ebooków.